Danskere til internationale stævner - uge 49

04-12-2019 16:12

Annika Knudsen Lorentsen

I denne uge er det primært springrytterne der er afsted til internationale stævner, og størstedelen af dem har taget turen til Baltic Cup-finalen i Sverige. Derudover er en enkelt distancerytter til stævne i Spanien

Copyright Ridehesten.com
Nanna Møller Ellegaard med Cinderella. Foto: Ridehesten.com/Annette Boe Østergaard

DISTANCE

Santa Susana, Spanien, den 5.-7. december
CEI1* 90
Amber Beckwith med Fmr's Olivia

SPRINGNING

Paris, Villepinte, Frankrig, den 5.-8. december
CSI2*
Clara Hallundbæk med HH Best Buy og Canturino

Salzburg, Østrig, den 5.-8. december
CSI4*
Andreas Schou med Quadrosson Ask og A-girl
Kim Kristensen med Albert K

CSI2*
Kim Kristensen med Cressendo Bv og Cappuchino PR
Andreas Schou med Darc de Lux

Sentower Park, Opglabbeek, Belgien, den 5.-8. december
CSI2*
Emil Hallundbæk med Diadem de Revel VG og Bel Star
Eva Kramer med Colina 70

CSIYH1*
Eva Kramer med Countess W og Bolibompa KS
Pernille Tribler med Kurt Cobain og Five Star General EW

Barcelona, Spanien, den 6.-8. december
CSI2*
Sophie Schwarck Asmussen med Doha Semilly og Al Avi

Baltic Cup-finale, Helsingborg, Sverige, den 5.-8. december
CSIP
Thilde Rosenstand Bach med Killags X Factor og Crafty Boy
Nikoline Dresler med Chocalarto
Maria Espersen med Dun Boy
Sofie Kjer Gregersen med Jasmines Holly
Alma Juhl Grote med Dunlewey Roller
Klara Holberg med Miami Carwyn
Isabel Vang Hvitved med Kalypso Skovgaard
Clara Ibh med Mystic Sandy
Celina Jessen med Hedemand’s Beckham
Karoline Sloth Kjær med Touche
Mathilde Baaring Kjærgaard med Hes A Keeper
Helena Marie Mauritzen med Tinnerath Lad
Freya Strandby Møller med Attyrory Rebel
Ida Marie Bronné Møller med Dalbæks Spitfire
Thilde Strandby Møller med Showtym Viking og Attyrory Goldstar
Josefine Sandgaard Mørup med Rainbows Mocha og Bebo Com
Camille Hartvig Nielsen med Ballybaloo
Clara Savas Olsen med Ardara Lady
Annemone Ladefoged Pedersen med Alderton Cruise
Freja Høyer Pedersen med Expat’s Muzzle Flash
Emma Ponsaing med Sixmile Waterblaze, Kilcurry Beauty og Doon Laddie
Nicoline Bo Rasmussen med Kamaro Van Orchid’s
Mathilde Risager Seegert med Greta III
Signe Gren Sjøholm med Fox Town
Leonora Løwe Skjold med Knocka Lucky og Caher Dubh
Julie Karoline Terp med Moerputten Armani
Laura Filippa Evers Thomsen med Lady Mirah
Hanna Guldbrand Wedde med Airforce One

CSIJ
Charlotte Bjørnstrup med Zidane og Texas Des Forets
Nikoline Dresler med Cascada 33
Nanna Møller Ellegaard med Cinderella og Chile U
Molly Øvlisen Fisher med Drumhowan Baloubet Mystique og Cornelia
Emilie Heering med Goliath J&J Z og Atlanta 541
Marie Louise Riisgaard Kemp med Bolton Gate Ben
Amalie Kønig med Briska BS
Anne Sofie Kristensen med Champions Leauge
Linnea Ilsøe Madsen med Little Q
Josefine Sandgaard Mørup med De Semilly Edition
Laura Normann Olsen med Girl Next Door Pr og First Lady
Kristine Amalie Paulson med Toftehøjs Justitia og Caracella
Freja Høyer Pedersen med Niobe Van’t Commercehof
Cecilie Høj Rasmussen med Heart Dream 2 og Hagaslaett’s Lambada
Mie Stuhr-Petersen med F.A. Ruccula og Chapaleufu

CSICh
Olivia Dresler med Bull’s Cabachino
Sofie Kjer Gregersen med Bailey’s
Rosemarie Heering med Luigi og Coup De Foudre NT
Caroline Hjorth med Ramina
Karoline Sloth Kjær med Quicora
Victoria Lora Engelbrecht Perez med Leopold

Annika Knudsen Lorentsen

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Annika Knudsen Lorentsen