| Kategori: | Udstyr til hesten > Sadler > Sadler |
| Annonce type: | Sælges |
| Varens stand: | Brugt |
| Mærke: | Renaissance |
| Farve: | Brun |
| Størrelse: | 17 |
| Nypris: | 40.000,00 DKK |
F1 17”
35 bom
London - Brun
MC kapper
D læder (fuld kalveskind)
Small klodser / støtter
LIMP - Integrerede latex paneler
Pris: 25.000 DKK
Nypris: 40.000 DKK
Købt fra ny og modtaget i april 2023, har brugsspor men velholdt, korrekt plejet og passet meget godt på. Har en enkelt lille skramme på bagsvidslen, derudover har den tynde sorte “pipe” nogle små revner. Den har lagt super godt på flere forskellige af mine bredere heste og ponyer.
Renaissance sadlerne kan let bom ændres, der kan læses mere om modellerne på Renaissances hjemmeside.
Altid pudset og plejet i Renaissances eget læderpleje og passet godt på. Der medfølger orginalt sadelovertræk, og Renaissance stigeremme af samme alder i 135cm kan medfølge for merpris.
Jeg sælge desuden også endnu en sadel af modellen F2S, samt andet velholdt tilbehør fra Renaissance by Prestige såsom trenser, martingal og pladegjorde.
| Navn: | Emilie Staal |
| Postnr.: | 6600 |
| By: | Vejen |
| Land: | Danmark |
| Telefon: | 93965454 |
| Mobil: | 93965454 |
| E-mail: | emiliefroststaal@icloud.com |
| Postnr.: | 6600 |
| By: | Vejen |
| Land: | Danmark |