Danskere til internationale stævner - uge 35

27-08-2019 18:12

Camilla Tiefensee Schrøder

Mia Hastrup repræsenterer Danmark ved EM i military i Luhmühlen. Derudover er en stor flok unge springtalenter til start, både herhjemme ved Baltic Cup på Vilhelmsborg, og ved Baltica Summer Tour i Ciekocinko 

Copyright Ridehesten.com
Josefine Sandgaard Mørup og Bebo Com er på deltagerlisten ved Baltic Cup på Vilhelmsborg. Foto: Ridehesten.com/Britt Carlsen
Nyheden fortsætter efter annoncen

MILITARY
EM i military, Luhmühlen, Tyskland, 28. august-1. september
CH-EU-CCI4*-L
Mia Hastrup/Constantin M

DISTANCE
Ripoll, Spanien, 30. august-1. september
CEI1* 80
Amber Beckwith/Bakari

SPRINGNING

Baltica Summer Tour, Ciekocinko, Polen 27. august-1. september
CSI2*
Anne Katrine Kolborg Johansen/Abildgaards Sonate
Eva Kramer/Gazette Ask, Colina 70
Karina Leichle/Sire D'isigny, Quirall
Phillippa W. Linde/Jaguar, I Caipiroska, Elien, Casmann 2
Theodor Linde/Salto Des Nauves H D C, Grand Cru Van Paemel, Fafira W
Christina Madsen/Favorit Win
Nicolas Pedersen/Tailormade DIarado's Boy, Tailormade Chaloubet
Anne Kristine Truelsen/Degagna N, Cosma Shiva S, Contador-vitz
Benedikte Rie Truelsen/Cassina Z, Althea Nova Ask
CSI1*
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen/Picobello Judarco, Catniss, Atreju 102
Molly Øvlisen Fisher/Drumhowan Baloubet Mystique, Cornelia
Anne Katrine Kolborg Johansen/Apart
Phillippa W. Linde/Chelino 3, Eurvette O
Theodor Linde/Bentley N.
Christina MadsenZilver Zazu, Zilver Blue
CSIYH1
Eva Kramer/ Cajal, Countess W, Bolibompa Ks
Philippa W. Linde/Casino Calvin

Stephex Masters, Bruxelles, Belgien 28. august-1. september
CSI3*
Clara Hallundbæk/Hh Best Buy, Canturino
Christina Nielsen/Griffin 16, Carlo De Groom

Lastrup (Klein Roscharden), Tyskland, 28. august-1. september
CSI2*
Stine Almind - Pedersen/Contini
Jennifer Pedersen/Dree Boekens Darcos Vulkan, Dree Boeken's Sandros Roeschen, Didam 2
Søren Pedersen/Tailormade Condara, Carlo M
CSI1*
Stine Almind - Pedersen/Ak's Quinnie, Selma B
Jennifer Pedersen/Katinka Dree Boeken
CSIYH1*
Jennifer Pedersen/Cefira

Humlikon, Schweiz, 28. august-1. september
CSIAm-A
Cecilie Duelund Vestergaard/Capona

Ising am Chiemsee, Tyskland, 29. august-1. september
CSI2*
Zascha Nygaard Andreasen/Caprice 503, Cranberry 14
CSIYH1*
Zascha Nygaard Andreasen/Mr.calando, Hailey

Baltic Cup, Vilhelmsborg, Aarhus 29. august-1. september
CSIJ-A
Filippa Christer Andersen/Fiona
Laura Elisabeth Andersen/Walencio De
Charlotte Bjoernstrup/ Zidane, Texas Des Forets
Emilie Mosegaard Christiansen/Serupgaards Corona, Rocket Queen Z
Pernille Harritslev Dam Christoffersen/Happyheart Temptation S.g.
Hanna-Sofie Dahle/Casper
Nikoline Dresler/Cascada 33
Sofie Kjer Gregersen/Csf Valerie, Bailey's
Malou Houmark Hansen/Armani
Alberte Gravesen Jensen/Zoe 55, Giovanni
Mette Askham Jensen/Flipper, Aruba
Sara Spåbæk Johansen/Raabjergs Gazella
Marie Louise Riisgaard Kemp/DIamanty DI Magico Z
Cecilie Kjær/Hungry Heart De Lux, Darcon II Z
Cecilie Voller Kjaerulff/Hoejersmindes Herbert, Hamilton-f
Amalie Koenig/Taarupgaards Rubin, Briska Bs
Anne Sofie Kristensen/Hebron Vb, Champions Leauge
Johanne østergaard Lange/Quarrat
Rie Rose Lindegren Roed/Newcomer 13
Linnea Ilsøe Madsen/Little Q
Anna-Mathilde Alsing Nielsen/Cocio Blue Hoejvang
Emmalou Falck Gubi Olsen/Cooper, City 11
Esme Ege Olsen/Ocala Justice
Fie Gajhede Olsen/Kentucky
Laura Normann Olsen/Pokerface Z, First Lady
Cecilie Hoej Rasmussen/Heart Dream 2, Hagaslaett's Lambada
Cecillie Stensnæs/Ferrari
Mie Stuhr-Petersen/F.a.ruccula, Chapaleufu

Nyheden fortsætter efter annoncen

CSIP
Chili Auscher/Ballyglass Paddy
Thilde Rosenstand Bach/Killags X Factor, Crafty Boy
Violise Frost Bay/Oesterlunds Comet
Cornelie Catarine Christiansen/Finn Junior
Sofie Pørksen Conradsen/Lucky
Nikoline Dresler/Chocalarto
Maria Espersen/Dun Boy
Katrine Heltborg/Rathkenny Lace Wing, King Louis
Isabel Vang Hvitved/Kalypso Skovgaard
Clara Ibh/Mystic Sandy
Celina Jessen/Hedemand's Beckham
Karoline Sloth Kjær/Touche
Clara Roesgaard Kristensen/Aille Suki
Frida Munk Lassen/Spotlights Baxter
Linnea Ilsøe Madsen/Ebonys Star
Helene Marie Mauritzen/Carnhill Diamond
Ina Meldgaard Slettnes Moeller/Soniadoir
Thilde Strandby Moeller/Showtym Viking, Natka, Attyrory Goldstar
Josefine Sandgaard Mørup/Rainbows Mocha, Bebo Com
Olivia Neergaard/Just Kidding Ii, Hedemand's DIana
Esme Ege Olsen/Bel Air, Grantorino
Annemone Ladefoged Pedersen/Alderton Cruise
Freja Høyer Pedersen/Expat's Muzzle Flash
Milla Wisti Petersen/Dunluce Tangled Up In Blue
Emma Ponsaing/Sixmile Waterblaze, Kilcurry Beauty
Nicoline Bo Rasmussen/Kamaro Van Orchid's
Josefine østergaard Rosenkilde/ Damgaardens Anky
Mathilde Risager Seegert/Greta III
Leonora Løwe Skjold/Knocka Lucky, Caher Dubh
Laura Filippa Evers Thomsen/Lady MIrah
Hannah Guldbrand Wedde/Nørgaards Ferrari
Sofie Westphal Andersen/Kamira Ks

CSICh-A
Una Broe-Brøndum/Time 4 U
Olivia Dresler/Bull's Cabachino
Nanna Møller Ellegaard/Cinderella, Chile U
Malin Marie Haugaard/Carrera A.l.
Rosemarie Heering/Luigi, Coup De Foudre Nt
Rebekka Arentzen Kjaer/Alonso
Karoline Sloth Kjær/C-colita
Clara Roesgaard Kristensen/ Viva
Frida Munk Lassen Fanny Ask
Ina Meldgaard Slettnes Moeller/Carlisca M
Mads-Emil Sandgaard Mørup/Qualitive
Victoria Lora Engelbrecht Perez/Leopold

 

Thomas Bach Jensen

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Thomas Bach Jensen