Internationale starter - uge 38

20-09-2022 18:39

Annika Knudsen Lorentsen

I denne uge er der både danske military-, dressur- og springrytter afsted til internationale stævner, hvor der blandt andet er UVM og Youth Nations Cup-finale på programmet for springrytterne

Copyright Ridehesten.com
Anne-Dorthe Møller med Polar Fox. Foto: Ridehesten.com/Maria Lerche Mortensen
Nyheden fortsætter efter annoncen

DRESSUR

Ludwigsburg, Tyskland, den 22.-25. september
CDI1*
Mathilde Koefoed-Nielsen med Odin Unik

MILITARY

Starum, Norge, den 23.-25. september
CCI3*-S
Cecilie Eriksen med Calvin
Marie Juul med Ikke 2
Anne-Dorthe Møller med Polar Fox
Heidi Nyhus med Konstantin's Aicha
Sophia Stegmann med Callistro
Bianca Walton med Midt-West Faveur

CCI2*-S
Camilla Eriksen med Union Jack Z
Emma Malou Grubbe med Rihanna
Victoria Suzette Kahr med Sartre og Fali Utopia
Luna Richter med Lillifee AJK
Rebecca Rothman Skarsow med Candida

Mechtersen, Tyskland, den 24.-25. september
CSI2*-S
Maja Hack med Birkegaardens Beyonce
Vivan Mary Ryslinge med Eventer de Vision og Diva de Vision

SPRINGNING

Youth Final, Kronenberg, Holland, den 20.-25. september
CSIOY
Theodor Linde med Lehar
Rie Rose Lindegren Roed med Newcomer 13 og Now and Ever
Caroline Rehoff Pedersen med Chaccieny, Casey og Calvin 115
Maria Barnewitz Schou med Chandler 9
Mie Stuhr-Petersen med Vincel

CSIOJ
Karoline Sloth Kjær med Diamond du West (swb) og Abarth
Caroline Knudsen med Landlyst Callicon
Clara Roesgaard Kristensen med Dimitri Z og AK's Cavalina
Frida Munk Lassen med Valerie Ask
Noona Wildfang Linde med Cloi og Eurvette O

CSIOCh
Selma Hundborg Dresler med Rihanna
Anna Ley med Sikita og Errando

CSIOP
Silje Frederikke Kristoffersen med Why Not Equus
Laura Sargent med Foxtown Elderberry

Nyheden fortsætter efter annoncen

CSIP
Anne-Louise Blicher Ravnsbo med Shamrock du Gite
Sofie Pørksen Conradsen med Bebo Com
Olivia Dresler med Jasmines Holly og Clounamon Coco

CSIYJ-A
Sofie Pørksen Conradsen med Cougar 14
Nikoline Dresler med Chicco
Theodor Linde med Kristal og Jaguar
Noona Wildfang Linde med I Caipiroska
Rie Rose Lindegren Roed med Vittoriano
Maria Barnewitz Schou med Satelittenflieger K

UVM, Lanaken, Belgien, den 22.-25. september
CH-M-YH-S
Kamilla Grauff Albrektsen med Jo's Roberto
Sarah Albus med Rimrock van de V&D Stables
Mille Bisgaard med Miss Sina
Mie Mundberg Hansen med I'm Special Ilse
Zelina Hulehøj med Green Bean 13
Christian Jansen med Calika-Vitz
Anne Katrine Kolborg Johansen med Hesselhøj Captain Morgan
Laura Baaring Kjærgaard med Obora's Laura, Consult Picobello Z og Caidinus PP Z
Sabine Korfitz Christensen med Caius de Corlato Z
Jesper Meyenburg med Empower JS og Cordento II DWB
Sonny Sandfeld Moisen med Calgrafi DWB
Adam Sparlund Olesen med Gasalano
Caroline Rehoff Pedersen med Lerskovs Balouna
Camille Silke Pless med U2 TD DWB
Karen Møller Rohde med Figeac Ask, Fi Fi Ask, Evolution Ask DWB, Cassado Ask og Casper Ask
Simone Hansne Scherff med Søndervangs Mathilde
Jacob Theodor Schmidt med Bøgegårdens Gladiator og Bøgegårdens Chacoon
Christian Svendgaard med Tannenberg Dree Boeken
Sarah Wheler med Kirkelodgaards Ci Ci Chopin DWB

CSI-Sires
Ida Mundberg med Mundberg's Sandrino Boy

Deurne, Holland, den 21.-25. september
CSI2*
Maria Thrane Jensen med Balouique Z og Nuller Z
Christina Nielsen med Cordessia Z

CSI1*
Viktoria Hartmann Rexen med Carmel Fomia Z
Maria Thrane Jensen med Cordani PS
Christina Nielsen med Jbatuque da Cabana

CSIYH1*
Maria Thrane Jensen med Django Reimers

Riesenbeck, Tyskland, den 21.-24. september
CSI2*
Camilla Ernst med Horns Rubin og Fiona Ask
Victoria Sophia Hjort-Madsen med Catwalk V
Mette Askham Jensen med Saharis Favorite Carlos
Jack Ray Nielsen med Gerdings Rockmama og Raypawers By The Way
Kamilla Ladefoged Rasmussen med Colina 70 og Goldeneye
Iben Ulvsbjerg Toft med Ullerups Carlos

CSI1*
Mette Askham Jensen med Destany
Jack Ray Nielsen med Raypawers Fair Play
Kamilla Ladefoged Rasmussen med My Biy 26 og Chico Z
Katrine Ladefoged Rasmussen med Double Profit
Inge Ulvsbjerg Toft med Ifero du St. Georges

CSIYH1*
Victoria Sophia Hjort-Madsen med Landlyst Asmodeus
Miamaja Lundblad med Crystal Blue og Beyond Limits
Kamilla Ladefoged Rasmussen med Galaxy Ask
Iben Ulvsbjerg Toft med Ullerup's Clifford

St. Tropez - Grimaud, Frankrig, den 22.-25. september
CSI5*
Andreas Schou med Independent (swb), I Know og Diacardo BS

CSI2*
Andreas Schou med Unbelievable og Lady Corlina

Annika Knudsen Lorentsen

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Annika Knudsen Lorentsen