Tidsplan til UVM-iagttagelse på torsdag

21-05-2017 18:18

På torsdag den 25. maj 2017 er der UVM-iagttagelse med frasortering for ekvipager, der ikke allerede er med i bruttotruppen

Copyright Ridehesten.com
Polka Sensation Nexen og Dennis Kjær.

Bruttotruppen rider fredag den 26. maj til UVM-udtagelse, og der vil de ekvipager, som bliver udtaget ved iagttagelse på torsdag, også deltage.

Ved iagttagelsen med frasortering på Vilhelmsborg ved Aarhus på torsdag den 25. maj 2017 lyder starttiderne som følger:

 

5-års:

  • 15.00  Adamsen's Jumbo Jet  e. Fürstenball/ Lanciano - Katrine Kraglund
  • 15.10 Nikitaro e. B. H. Romanov/ B. H. Don Romantic - Simone Hoppe
  • 15.20  Aagaardens Jazzal  e. Jazz/ Cape Town S - Ida Hofman-Bang
  • 15.30 Treldegårds Sander e. Sandro Hit/ B. H. Romancier - Karina B. Hansen
  • 15.40 Vichy Pax e. Vivaldi – White Magic - Jan M. Christensen
  • 15.50 Gammelengårds Zappa e. Zonik/ Akinos  - Jacob N. Sørensen
  • 16.00 Feel Good e. Fürstenball/ Friedensfürst  - Lars Stage
  • 16.10 Grevens Ladona e. B. H. Don Olymbrio/ Lauries Crusador XX - Silje Bakken
  • 16.20 Herringholms Delaya e. Era Dancing Hit/ B. H. Hertug - Maria B. Latrache
  • 16.30 Just a Diamond e. Jazz/ Florencio I e. - Katrine Kraglund
  • 16.40 Royal Future e. Fürstenball/ Hohenstein E.H. - Lise Thøgersen

 

6-års:

  • 17.00 Ninotschaka e. B. H. Zack/ Ragazzo - Ida Hofman-Bang
  • 17.10  Red Diamant e. B. H. Romanov/ Dream of Heidelberg - Carina Cassøe Krüth
  • 17.20 Ellegårdens Sandroneur e. San Amour/ De Noir - Jacob N. Sørensen
  • 17.30  Gørklintgårds Quinto e. Quaterback/ Sunny Boy - Patricia F. Laustsen
  • 17.40 Liva Enshøj e. L´Espoir/ Midt-West Ibi-Light - Emma Ahlberg
  • 17.50 Bonjour Majlund e. Boney M/ De Noir - Mikael Ketelsen
  • 18.00 Polka Sensation Nexen e. Sandro Hit/ Temple Wind XX - Jim Rasmussen
  • 18.10 Thybo´s Laban DWB e. L´Espoir/ Michellino - Maria A. Andersen

 

7-års:

  • 18.30 Aagaardens Lianne e. Krack C/ Cape Town S - Ida Hofman-Bang
  • 18.40 Jubi´s Tenacity  e. Tailormade Temptation/ B. H. Don Schufro - Louise Lind
  • 18.50 Skovlygårds Faust e. Fürstenball/ Milan - John Hvalsøe Saul
  • 19.00 Akibono Nexen e. Akinos/ Astaire - Dennis Kjær
  • 19.10 Runehøjs Daydream e. Damsey/ Induc - Carina Cassøe Krüth

 

 

Anna Pørtner

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Anna Pørtner